г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

НАСЛІДКИ РЕФОРМИ

06.06.2019

Земельні питання, особливо пов’язані зі створенням ОТГ, турбують багатьох громадян. Стисле інтерв’ю на тему формування об’єднання територіальних громад дав нашому кореспонденту начальник відділу земельних ресурсів виконавчого комітету  Дружківської міської ради С.О. ПЕТРУСЕНКО.

 - Сергій Олександрович, земельні питання під час створення ОТГ дійсно злободенні. На Вашу думку, що принесе реформа?

-         Децентралізація - це затверджена державна політика, ця реформа одна з найбільш успішних в країні, і Уряд незмінно демонстрував прихильність цьому курсу. Примушувати до об'єднання «зверху» було б неправильно, та й просто неможливо, але можна створити стимули, які зроблять сільради зацікавленими у формуванні ОТГ. Тому Кабмін розглядає передачу земель як один із стимулів до об'єднання.

Слід зазначити, що відповідно до ст. 173 Земельного кодексу України включення земельних ділянок у межі міста не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками. Крім того, на теперішній час  створення ОТГ  не змінює статус населених пунктів, тому залишаються без змін також норми безоплатної передачі землі.

 - Земельні платежі і так поступали до місцевих бюджетів. Що зміниться для територіальних громад після отримання ними земель за межами населених пунктів у власність?

-         Істотно розширюється ресурсна база, якою місцеві органи влади зможуть розпорядитися на користь громадян. Умовно кажучи, громада краще розуміє, що важливіше  – передати певну ділянку в оренду фермеру або пристосувати  її  під громадське пасовище? Саме необхідність розширити повноваження ОТГ в частині управління землями була основним ідеологічним підґрунтям рішення про передачу. Звичайно, отримання у власність земель за межами населених пунктів - лише перший етап організації грамотного управління ними.

 - Чи зберігається для ОТГ зобов'язання передавати землі в оренду виключно на відкритих земельних торгах?

- Так, зберігається.

 - Що буде з розпочатими, але не завершеними процесами - підготовкою до аукціонів, виділенням ділянок, які стартували раніше?

- Вони завершуються, але остаточне рішення приймається з обов'язковим погодженням з представниками відповідної громади в формі рішення ради ОТГ.

- Які саме землі мають бути передані ОТГ: паї, сільськогосподарського призначення, резервний фонд, землі промисловості тощо? Що буде з тими землями, які не будуть передані ОТГ, хто ними керувати буде, забезпечувати інфраструктурою, тощо?

- Будуть передаватися землі сільськогосподарського призначення державної власності, крім земель, які перебувають у користуванні державних підприємств. Розпорядниками решти земель залишаються органи, визначені статтею 122 Земельного кодексу України.

(0 votes)