г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

СИРОТАМ – ВЛАСНЕ ЖИТЛО

01.08.2019

      Відповідно до ст.ЗЗ Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» діти-сиріти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, у разі відсутності в таких дітей житла мають право зараховуватись на квартирний облік та на отримання житла за місцем проживання в позачерговому порядку.

       Протягом останніх чотирьох років у Дружківці на квартирному обліку перебувало від 31 до 35 осіб цієї категорії. Місцева влада постійно контролює і сприяє руху черги на отримання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування при досягненні ними шістнадцяти років.

      Так, у 2016 році житло в позачерговому порядку отримали 6 осіб, у 2017 ключі від власних помешкань були вручені 7 сиротам, у 2018 р. – 8, а у поточному 2019 році планується вручити ордери чотирьом особам, позбавленим батьківського піклування. Житло для них вже практично відремонтовано, а ордери на квартири вручать традиційно під час святкування Дня міста.

    А всього за цей період часу житло для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 21 неповнолітня особа, тобто черга поступово просувається. Але слід зазначити, що такого роду піклування держави в цілому і місцевої влади зокрема, на жаль,  не всіма володарями комунального житла бувають оцінені. Так, співробітники Дружківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно відслідковують стан цього цільового житла та дають оцінку його збереженню.

      Під час недавньої перевірки з’ясувалось, що не всі власники квартир (21 особа) проживають за містом реєстрації: у 7 квартирах з різних причин сироти не проживають - п’ятеро осіб взагалі закрили свої квартири і проживають в різних інших містах, а дві інші особи розпорядилися житлом на свій розсуд. Так, одна квартира здається в оренду, друга взагалі була продана. А ось інші 14 помешкань знаходяться у задовільному стані, в них проживають ті представники пільгової категорії, які мали потребу в  отриманні власного житла.

Світлана БИКОВА, в.о. директора ЦСССДМ

(2 votes)