г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

Гаряча тема

23.01.2020

     Питання стану ліфтового господарства та заходи щодо збереження та підвищення експлуатаційної надійності ліфтового парку  у житловому фонді м. Дружківка обговорювалося під час чергового  засідання виконавчого комітету 15 січня 2020 року, яке відбулося під керівництвом секретаря міської ради Ірини Бучук.

   В ході роботи заступник начальника управління житлового та комунального господарства Олексій КОВАЛЬОВ доповів, що станом на січень 44 багатоквартирних житлових будинка міста обладнані 141 ліфтом, з них 109 працюючих та  32 непрацюючих. Модернізація необхідна 30 працюючим ліфтам, оскільки строк їх експлуатації добігає 25 років (на даний час 2 ліфта знаходяться в процесі модернізації). Протягом 2018 року підрядною організацію ТОВ «Донбасстройінженірінг» за кошти обласного бюджету здійснювалися заходи з капітального ремонту та модернізації  24 ліфтів у 14 житлових будинках на суму 12 млн грн., у 2019 році відновлено роботу ще 24 ліфтів на суму   11,9  млн грн. Управителем більшості багатоквартирних житлових будинків Дружківки, за результатами загальних зборів співвласників, було обрано комунальне підприємство «Комсервіс» Дружківської міської ради,  яким було укладено договір на надання послуг з аварійної служби та експлуатації ліфтового господарства з товариством з обмеженою  відповідальністю «Донбасстройінженірінг». Комунальне підприємство «Комсервіс» провело  роботу з встановлення 19 вікон у машинних відділеннях, монтаж 20 металевих дверей у ліфтових приміщеннях, ремонт 24 машинних відділень, технічний огляд 43 пасажирських ліфтів, монтаж і пусконалагоджувальні роботи системи диспетчерського зв’язку «Обь». Система «Обь»  має центральний диспетчерський пульт, оснащений комп’ютером з відповідним програмним забезпеченням, та термінал зв’язку.

    Диспетчерське обслуговування ліфтів здійснюється КП «Комсервіс» самостійно, без залучення підрядних організацій. Обслуговування здійснюється цілодобово, за безперервним графіком. Станом на 01.01.2020  кабельним зв’язком з диспетчерським пунктом  обладнаний  61 ліфт, 17 забезпечені зв’язком через мережу Інтернет, 63 лишаються без диспетчерського зв’язку. Зв’язок із диспетчером організовано за допомогою телефону.

      Заступник начальника управління житлового та комунального господарства зауважив, що, незважаючи на зусилля експлуатуючої організації, в місті ще спостерігаються акти вандалізму з розграбування ліфтового парку. Внаслідок вандалізму у 2018-2019 роках було пошкоджено 6 ліфтів, для відновлення роботи яких були придбані  тормозні котушки вартістю 10,8 тис. грн.

      Для відновлення працездатності усього ліфтового парку міста потрібна сума у розмірі 32 млн грн., а саме: 22 млн. грн. на відновлення 32 непрацюючих ліфтів та 10 млн. грн. на модернізацію 30 ліфтів, строк експлуатації яких добігає 25 років.

(1 vote)