г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

Платіжки за газ надішлють у січні

23.01.2020

     З  1 січня 2020 року українці платитимуть за газ по-новому. Рішенням НКРЕКП з рахунків за газ було вилучено плату за його доставку. Тепер побутові споживачі щомісяця отримуватимуть замість однієї платіжки дві.

    Для оператора газорозподільної системи (управлінь по газопостачанню та газифікації) тариф на розподіл природного газу був затверджений у 2016 році та складав 0,627 грн.

   Утім, за чотири роки, доки тариф не переглядався, піднялись не лише зарплати - подорожчало все, що використовує оператор газорозподільної системи для обслуговування довірених йому мереж. Це і пальне для авто, і матеріали та обладнання для ремонту. Для того, аби газ у конфорку находив без будь-яких обмежень, потрібно утримувати трубопровід та обслуговувати всю газову систему.

    Натомість збитковий тариф на розподіл газу та недостатність фінансування легко могли призвести до критичного стану газових мереж, створити ризики для безпечного та стабільного газопостачання. У зв'язку з цим співробітники газорозподільних компаній спільно з профспілками газового господарства розпочали боротьбу за те, щоб газовики могли працювати в гідних умовах, а споживачі були в безпеці. Як наслідок, у жовтні минулого року НКРЕКП приймає зміни.

   Відповідно до змін, які набули чинності 1 січня 2020 року, тепер у розрахунках оплати споживача буде враховуватися «замовлена потужність». Це обсяг природного газу, спожитий,починаючи з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року (цей період вважають «газовим роком»). Для кожного споживача це окрема величина, згідно з показаннями його лічильника за вищезазначений період. До того ж, якщо раніше сума за доставку була в одній квитанції за газ, то зараз її винесли в окрему платіжку. Тепер надходитимуть два рахунки: один за товар, а інший – за його доставку. Це дасть змогу споживачам зрозуміти, скільки вони платять за спожите паливо, а скільки – за послугу з його доставки в будинок. Такий поділ відбудеться для споживачів всієї країни.

     Вартість послуг розподілу природного газу розраховується індивідуально для кожного споживача. Розмір плати залежить виключно від обсягів споживання та визначається на основі минулорічних обсягів. За основу береться не фактичний обсяг, а обсяг споживання так названого «газового року». Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку, який складає 0,84 грн. за 1м3. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісяця протягом року, незалежно від того опалювальний це сезон чи ні.

   Взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за доставку газу залишається таким же, як і влітку. Тому фінансове навантаження в цей період при сплаті за газ зменшується. Це особливо відчутно для споживачів, які користуються газовим опаленням.

  Для споживачів газу, які не мають лічильника, тариф на доставку нараховується по нормі - 5,39 м3 за 1 особу та складає 4,53 грн. за місяць (на одну особу) та помножується на кількість зареєстрованих осіб.

  Кожен споживач отримає дві розрахункові платіжки вже до кінця січня. Повідомлення з нарахованими сумами за газ та його доставку будуть надсилатися  користувачам кожного місяця.

Керівництво

Краматорського відділення Дружківського УГГ

(0 votes)