г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

Обережно – грип!

      Грип – це гостре респіраторне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Епідемічні спалахи припадають на холодну пору року. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

   Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. Погодьтесь, краще докласти зусиль, щоб уникнути випадків захворювань, ніж їх лікування.

Ось деякі рекомендації для профілактики грипу та ГРВІ:

 Джерело вірусу - людина і лише людина. Чим менше контактів з людьми, тим менше шансів захворіти. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.

  • Захворіли – лишайтеся вдома. Якщо можливо, то візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
  • Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
  • Маска. Бажано бачити її на хворому, якщо поряд здорові: вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом. Здоровій людині не потрібна.
  • Мийте руки. Руки хворого – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезінфікуючі гігієнічні серветки.
  • Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів - як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів, торкаючись ними обличчя, ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.
  • Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  • Ніяких «ліків» і «народних засобів» із доведеною профілактичною ефективністю не існує. Тобто ніяка цибуля, ніякий часник, н яка горілка та ніякі пігулки, які ковтаєте ви або ваша дитина, не здатні захистити ні від респіраторного вірусу взагалі, ні від вірусу грипу  зокрема.
  • Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах.
  • Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.
  • Гуляти на свіжому повітрі можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально.

   Звертаємо вашу увагу, що найефективніший спосіб вберегтися від сезонного грипу -  щорічна вакцинація. Щеплення можна робити і упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Особливо важливою є вакцинація проти грипу для людей із групи ризику: дітей від 6 місяців до 5 років; тих, хто планує завагітніти, вагітних та породіль до 2 тижнів; людей, старших 65 років; людей з імуносупресивними станами (ВІЛ-інфіковані пацієнти, які постійно приймають глюкокортикостероїди в імуносупресивних дозах; хворі на онкологічні захворювання); людей із хронічними захворюваннями; людей з ожирінням (ІМТ>40 кг/м2). Також існують професійні групи ризику: медичні працівники; вчителі й вихователі; продавці; водії громадського транспорту; усі, хто працює в багатолюдних місцях. Вакцина проти грипу належить до рекомендованих вакцин та не закуповується за державний кошт. Її можуть закуповувати установи, організації, заклади. Пацієнт може сам купити вакцини проти грипу в аптеці та доставити її до пункту щеплень у вашого сімейного лікаря з дотриманням «холодового ланцюга».

 Бережіть себе і своїх близьких.

Будьте здорові і не хворійте!

(0 votes)