г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

Завершення навчального 2019-2020 року в умовах карантину

12.05.2020

      Минулого тижня у рамках співпраці Дружківської міської ради з громадською організацією «Нова Дружківка» та за фінансування Програми ООН з відновлення та розбудови миру у виконкомі відбувся брифінг у прямому ефірі на тему: «Завершення навчального 2019-2020 року в умовах карантину».

      Безумовно, питання завершення навчального року в умовах карантинних обмежень хвилює всіх, у кого є діти шкільного віку, особливо випускники. Спікер брифінгу, заступник  міського голови  Наталя Слесаренко надала вичерпні відповіді  на всі надіслані питання.

 - Наталя Євгенівна, карантин подовжено до 22 травня, і Міністерство освіти та науки України офіційно повідомило про те, що навчальний рік загальноосвітні заклади мають завершити дистанційно. Розкажіть детально, як це буде відбуватися у Дружківці.

 -  Навчальний рік у загальноосвітніх закладах міста завершиться згідно з листом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2020 № 1/9-213 щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 н. р. та наказу відділу освіти від 12.08.2019 № 202 «Про структуру навчального року», відповідно до структури навчального року, з урахуванням виконання календарно-тематичних планів, а саме 29 травня 2020 року. Державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована. До 1 липня навчальний рік буде завершено.

 - Коли почнуть працювати дошкільні заклади?

- Заклади дошкільної освіти міста відновлять роботу відповідно до Урядової дорожньої карти виходу країни з карантину та з урахуванням епідеміологічної ситуації. 

- Як відбуватиметься зарахування до 1-гокласу?

- Зарахування до 1-гокласу буде відбуватися без конкурсу на підставі сканованих копій документів, надісланих до закладу електронною поштою. Оригінали документів необхідно надати після завершення карантинних обмежень. Інформацію про терміни та способи подачі документів розміщено на вебсайтах закладів, також її можна отримати, зателефонувавши безпосередньо до школи. Медичну довідку також можна оформити та подати до навчального закладу після завершення карантину. 

- Як відбувається оцінювання за навчальний рік?   

- Для учнів початкової школи застосовується формувальне, підсумкове оцінювання. У 1-2-х класах бальних оцінок не ставимо, для інших учнів підсумкове оцінювання здійснюється з урахуванням результатів оцінювання у І семестрі, січні-березні 2020 року та результатів навчання з використанням дистанційних технологій у період карантинних обмежень. 

- На підставі яких оцінок будуть переводити учнів до наступного класу?

- Переведення учнів до наступного класу здійснюється на підставі результатів їх підсумкового (семестрового та річного) оцінювання згідно з рішенням педагогічної ради закладу. Упродовж червня на педагогічних радах буде розглянуто питання про переведення учнів до наступного класу.

 -  Як виставляти річне та підсумкове оцінювання дітям, що не мають засобів дистанційного навчання або не виходять на зв’язок?

- Семестрове оцінювання для таких учнів має формуватися з урахуванням очного навчання до впровадження карантинних обмежень.

- Як бути вчителю та школі, якщо батьки учня відмовляються від дистанційної форми освіти під час карантину, зокрема аргументують це тим, що вчитель має вчити учня у телефонному режимі?

- У сьогоднішніх умовах ми використовуємо різні технічні засоби для організації освітнього процесу. Якщо учень немає інших засобів для навчання дистанційно, то і звичайний телефонний зв’язок може слугувати інструментом для взаємодії між учителем та учнем. 

- Коли закінчиться навчальний рік у позашкільних закладах?

- Діяльність закладу позашкільної освіти регламентується планом роботи закладу, який складається на один рік, освітній процес організовується в межах навчального року. У зв’язку із епідеміологічною ситуацією в Україні тривалість навчального року в позашкільних закладах продовжуватись не буде і закінчиться 31 травня.

- Як і коли відбуватиметься ЗНО?

- Основну сесію ЗНО заплановано провести з 25 червня до 17 липня. До цього часу буде проведено пробне ЗНО (орієнтовна дата - 15 червня 2020 року). Тестування відбуватиметься з дотриманням соціального дистанціювання та забезпеченням індивідуального захисту учасників. Якщо епідеміологічна ситуація не дозволить провести ЗНО у червні-липні, будуть прийняті відповідні управлінські рішення, про що буде повідомлено всіх випускників, батьків, освітян.

- Чи будуть проведені свято Останнього дзвоника та випускні вечори? 

- Постановою Уряду загальнонаціональний карантин продовжено до 22 травня. Ми рекомендуємо утриматися від проведення масових заходів, зокрема свята Останнього дзвоника. Щодо випускних вечорів, то наприкінці липня випускники тільки отримають документи, і все залежатиме від епідемситуації.

- Коли будуть видані документи про освіту?

- До 15 червня 2020 року школи мають завершити оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти,свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень. Випускники 11-х класів документ про здобуття освіти отримають після результатів ДПА. Якщо учні 1-8-х, 10-хкласів не планують навчатися в іншому закладі освіти, ми рекомендуємо школам надіслати копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видати у вересні 2020-2021 навчального року. 

- Чи будуть літні пришкільні табори?

- Організація літніх шкільних таборів – це відповідальність органів місцевого самоврядування. Наразі відповіді на це запитання немає, адже невідомо, як розвиватиметься ситуація з COVID-19.

- Наталя Євгенівна,  є декілька запитань, які надійшли протягом тижня, зокрема багатьох батьків цікавить, як під час карантину буде здійснюватися зарахування до дитячих садочків.

- Запис до дошкільного навчального закладу здійснюється за допомогою телефонного зв'язку або через електронну пошту.

Наприкінці брифінгу Наталя Слесаренко наголосила: «Як ви знаєте, з 11 травня відбудеться  пом’якшення карантинних заходів, але вони не будуть повністю скасовані. Зараз важливо пам’ятати про непростий шлях  кожного з нас, який уже пройдено. Не нехтуйте правилами поведінки та слідуйте рекомендаціям лікарів. Безвідповідальність тих, хто вирішив достроково завершити карантин, може призвести до вкрай негативних наслідків».

(Власна інф.)

 

(0 votes)