г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

Костянтин ХОРС: Карантин продовжується. Відповідальність за порушення правил залишається

20.05.2020

 Мені, як читачу газети «Дружківський робочий», хотілося б отримати відповідь на запитання: чи доцільно було під час карантину запроваджувати адміністративну  та навіть кримінальну відповідальність за порушення карантинних правил і норм?

М. Свиридов, ветеран труда

За роз’ясненнями щодо цього питання редакція звернулась до очільника Краматорського териториального відділу прокуратури  Костянтина ХОРСА.

- Дійсно, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) Верховна Рада України доповнила Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей».

 Впевнений, що доцільно прийняття подібних норм, які мають виключно позитивний характер, адже стимулюють фізичних та юридичних осіб чітко дотримуватись правил карантину та передбачають сувору відповідальність для тих, хто вказаних норм не дотримується.

 Загалом мешканці регіону з розумінням ставляться до вказаних заходів, адже піклуються про своє здоров’я та не бажають наражати на небезпеку оточуючих, тому досить активно використовують під час карантину маски, перчатки, а у відчинених закладах торгівлі – антисептичні засоби.

 З тими, хто все ж таки порушував антикарантинні правила, поліцейські у багатьох випадках обмежувались лише попередженнями та профілактичними роз’ясненнями.  У цілому за період дії вказаних нормативно – правових актів на таких громадян складено 8 адміністративних протоколів у м. Краматорську та 4 – у м. Дружківці. На даний час на одну фізичну особу-підприємця, яка, попри встановлені карантинні заходи проти коронавірусу, здійснювала роздрібну торгівлю непродовольчими товарами у громадському місці м. Краматорська, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн.

 Тож зазначу, що за порушення правил щодо карантину людей, а також санітарно-гігієнічних, санітарно - протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу: на громадян – від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 грн до 34 000 грн; на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 34 000 грн до 170 000 грн.

 Крім того,  статтею 325 Кримінального кодексу України встановлено кримінальну відповідальність за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань.

 Покаранням за це є штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

 Якщо вказані дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, винним особам загрожує позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

 З метою своєчасного реагування на факти недодержання мешканцями і, зокрема, посадовими особами міст Краматорська та Дружківки карантинних правил і норм, Краматорська місцева прокуратура просить надавати інформацію про такі випадки для відповідного реагування правоохоронними органами. Листи можна надсилати на електронну пошту: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

 І окремо звертаюсь до усіх громадян: будь ласка, пильнуйте за станом свого здоров’я і своєчасно звертайтесь до лікарів!

(1 vote)