г. Дружковка, ул. Соборная 22 +3 8(099)-501-79-84 dr.dru@ukr.net

Чи можна купатися в річках міста?

16.07.2020

Літо, спекотні дні, люди різного віку прагнуть відпочити ближче до водойм. Найближчі до міста — це річки Кривий і Казенний Торець. Встановлених місць для купання в місті немає, але бажаючих поплавати або половити рибу в міських річках достатньо.

Частенько знайомі, сусіди задають питання: «Чи можна купатися в наших річках?», «Яка якість води в річках міста?».

По-перше, як лікар-гігієніст, не рекомендую купання в невстановлених місцях, так як це може призвести до насамперед травмами склом та іншими гострими предметами в воді і на березі, і може бути просто небезпечно, тому що рятувальників, звісно, на березі не буде.

По-друге, якщо все ж ви вирішили ризикнути і зануритися в необстежену водойму, рятуючись від спеки, то ні в якому разі не варто пірнати і, плаваючи, намагайтеся не ковтати воду. Після купання в такій водоймі слід обмитися чистою водою. Хоча такі запобіжні заходи рятують від захворювань не завжди. На жаль, список «зарази», яку можна «підхопити» купаючись у водоймі, досить великий. Це — лептоспіроз (досить небезпечне захворювання, при якому хворі тварини, купаючись або під час водопою заражають воду, а потім бактерії проникають в організм людини через слизові оболонки і порізи під час купання), випадки якого, до речі, в нашому регіоні були, а також кишкові захворювання, ентеровірусні захворювання, глистяні інвазії, запальні стани слизових оболонок (кон'юнктивіт, блефарит, отит), алергічні стани і ряд інших хворобливих станів. Чи готові ви ризикувати, а потім довго і дорого лікуватися? Вирішувати вам.Що стосується якості води, то візуально вона досить каламутна, містить водорості, часто має неприємний запах. За даними Дружківської міської філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України», річкова вода в Дружківці хоч і не містить важких металів, нафтопродуктів, але далеко не ідеальна, в ній можна знайти досить велику кількість зважених речовин, вона має зеленувато-сіре забарвлення, містить вище норми сухого залишку, в т.ч. хлоридів і сульфатів, виявляється фтор. Реєструються також відхилення за мікробіологічними показниками. Так, за даними досліджень першого і другого кварталів поточного року, підвищений вміст лактозопозитивних кишкових паличок реєструється в районі зруйнованої греблі в с. Донський (район вул. Попова).Тому наші річки не рекомендовані для купання. Або скористайтесь встановленими місцями купання в сусідніх містах (Солоні, Блакитні озера, пляжі в зонах відпочинку на р. Сіверський Донець), або утримайтесь від активного відпочинку в наших водоймах. Бережіть своє здоров'я!

Марина МЕДВЕДЄВА,

лікар з загальної гігієни відділу

державного нагляду за

дотриманням санітарного законодавства

Дружківського міського управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Донецькій області

(0 votes)